yuzuyoruz.com Ana Sayfa
Ana Sayfa Ana Sayfa > Yüzüyoruz > Forumlar > Antreman Programı Araştır
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - hoca arıyorum
  FAQ FAQ  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

hoca arıyorum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Senior Member
Senior Member
Simge

Durum: Aktif Değil
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: hoca arıyorum
    Gönderim Zamanı: 05 Jun 2008 Saat 10:41pm
Merhaba arkadaşlar ben forum un yeni üyesiyim ve Maslakta oturuyorum
özel ders almak istiyorum sonra antrenmanlara başlamak istiyorum bana lütfen iyi bir hoca öenirir misiniz
"Deniz den korkmayan denize girmesin!..." Jacques-Yves Cousteau
Yukarı Dön
amadeus! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amadeus! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Jun 2008 Saat 9:45am
Tam yerine geldin arkadaş. Enka'ya 50 metrelik havuzun resepsiyonuna gidip yüzme dersi almak istediğini söyle sana yardımcı olurlar. Önce bir ders al, memnun kalırsan 10 derslik setler de var. Fiyatlarını bilmiyorum ama makuldür. Hem ben de orada yüzüyorum, tanışırız. TSYD'nin de aylık kurları var ama o konuda Poseidon uzman. Orada toplu ders alınıyor. Tercih senin. Hoş geldin.
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Jun 2008 Saat 11:00am
Merhabalar,
Çok Teşekkür ederim Amadeus!...
Belki bugün gelebilirim!...Peki hoca seçme şansım var mı?
Mesela Ben Süha Hoca dan ders almak istiyorum diyebilir miyim?!...
Böyle bir şansım var mıdır?
Yukarı Dön
amadeus! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amadeus! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Jun 2008 Saat 7:17pm
Yoktur. Onlar sana hangi antrenörün uygun olabileceğini belirlerler, güvenebilirsin. Süha hoca hocaların hocası, sadece elit yüzücüleri yüzdürüyor (Türkiye rekortmeni bir yüzücüyü olimpiyat barajını aşması için çalıştırıyor mesela) ve yüzme şubesine başkanlık ediyor. Ondan bizim ders almamız biraz Einstein'dan lise fizik dersi almak gibi olur LOL Bana hatır gönül birkaç ders verdi. Sen birkaç ders alınca kendisiyle de tanıştırırım.
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Jun 2008 Saat 1:53am

Merhabalar,

Ben bugün Enka ya gittim!...Görüştüm gayet yardımcı oldular!...Süha Hoca ben karar verdiğimde beni bir hoca ya yönlendirecekmiş!...Laf aramızda ben bire-bir görüşebilirsem Süha hoca ile zaten kesin ikna ederim!...Kendine güveniyorum bu konu da!...Yüzme kliniği diye birşey okudum; Süha hoca nın önderliğinde yeniden ne zaman yapılır yapılırsa ben nasıl katılabilirim?!...Kim organize ediyor? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıca geçen sene Boğaz ı yüzerek geçme yarışmasını sadece kurbağlama yüzerek 76 dakika da bitirdim acaba bu derece nasıl bir derecedir!...Değerlendirir misiniz? Yalnız kurbağlama bitirdim bunu özellikle belirteyim!...
Yukarı Dön
amadeus! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amadeus! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Jun 2008 Saat 4:38pm
Yüzme kliniğini ben düzenlemiştim Süha Hoca ile birlikte ama Enka o kadar yüksek kulvar ücreti alıyor ki cebimden finanse etmem gerekti. Eğer uygun havuz bulunursa söyleyin organize ederim.
76 dakika kurbağalama yüzmek pek tavsiye edilebilecek bir deneyim değil. Dizler ve bel açısından zorlayıcı olur. Kondüsyonun iyi gibi, serbest stilde 60-65 dakika civarında bitirebilirsin sanırım.

Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Jun 2008 Saat 11:14pm
Merhabalar,
Kendi cebinizden ödemenize üzüldüm!...Ben kimseyi tanımadığım için havuz bulamam herhalde!...Her işe tek başıma giriştiğim için yüzme camiasından tanıdığım kimse yok!...Ama yaparsanız kendi cebinizden ödemeyin katılılımcılar olarak bize pay edin!...
Kurbağlama yüzmemin nedeni de serbest stil yüzemiyorum(bir itiraf gibi oldu ama öyle)
Haberlerinizi bekleyeceğim!...
Bilgi paylaşıldıkça güzeldir.!...
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Jun 2008 Saat 1:55pm
Merhabalar Arkadaşlar,

Forumu incelerken şimdi farkettim karada lastik alıştırmaları nedir?Nasıl yapılır?
Bu lastik özel bir alet midir?Nerden bulabilirim ve nasıl bir alıştırma yapabilirim?

Yardımcı Olursanız sevinirim!...
Yukarı Dön
Cagri View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Cagri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Jun 2008 Saat 2:02pm
İki çeşit lastik var, biri havuz içinde kullanmak için öbürü de karada kullanmak için.

Havuz içinde kullanılanın bir çok türü var. Bele dolanan, pedallı olan gibi. Ama en yaygını Y şeklinde bir lastik. Bir ucunu atlama bloğuna bağlıyorsun, diğer iki ucu da ayak bileklerine. Ondan sonra da yüzüyorsun. Daha çok kısa mesafe/süratli yüzdüğünüz "patlama" diye ifade edilen çalışmalarda kullanılıyorlar.

Karada kullandığın ise gücü arttırmak ve esnekliği korumak için. Yay germe çalışması olarak da adlandırılıyor. Emrah bayılır mesela lastik çalışmalarına :) Ama daha kulaç atmayı öğrenmeden yay çalışmanın bir yararı ve anlamı yok. Siz serbest yüzmeye odaklanın şimdi.
Bir senkronize yüzücü boğulursa takım arkadaşları da boğulur mu?
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Jun 2008 Saat 2:10pm
Merhabalar Çağrı,

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için!...

Peki bunlar nerede satılıyor Nereden alabilirim?
Belli bir isimleri var mı?
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Jun 2008 Saat 12:36pm
Merhaba arkadaşlar,

Yüzücü ekipmanları ararken tesadüfi bir site buldum sizinle paylaşmak istedim!...

fiyat aralığı pahalı mı ucuz mu piyasayı bilmediğim için ustalarımın görüşüne sunuyorum bu siteyi

Yukarı Dön
amadeus! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amadeus! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Jun 2008 Saat 1:19am
Ada Spor'un sitesiymiş, çok güzel. Ada Spor,  Burhan Felek havuzunu sağınıza alınca 200 metre sonra benzinciyi geçince sağda yol üstünde. Yüzme sevenlerin kesin gitmesi gereken çok güzel bir mağaza. Ben kırlangıç el paleti, serbest stil şnorkel ve legskin mayo aldım oradan. Tavsiye ederim gidip görün.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Share Topic   

Forum Atla Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.