yuzuyoruz.com Ana Sayfa
Ana Sayfa Ana Sayfa > Yüzüyoruz > Forumlar > Antreman Arkadaşı Ara
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Yardım ederseniz sevinirim
  FAQ FAQ  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yardım ederseniz sevinirim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Newbie
Newbie
Simge

Durum: Aktif Değil
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ermis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yardım ederseniz sevinirim
    Gönderim Zamanı: 07 Sep 2009 Saat 3:58pm

Öncelikle herkese merhaba foruma yeni katıldım ve forumdaki uyelerin oldukça tecrübeli ve bilgili kişiler olduğunu gördüm ve çok sevindim.

Ben mersinliyim ve her yaz tatilde yazlığımızda yüzüyorum. Genellikle uzun mesafe yüzüyorum hiç durmadan 4,5 km yi 2 saatin içinde yüzebiliyorum ancak forumu biraz okuduğumda bu yüzme stilinin pek de etkili olmadığını ve parçalı yüzmem gerektiğini gördüm. Yüzmekten çok keyif alıyorum ve kendimi suyun içinde çok özgür hissediyorum yüzmemi bitirmemde yorulmaktan değil sıkıltıdan oluyor (bu yaz bi su altı mp3 player aldım ama 1 ay dayandı Cry

Ben 1.90 küsür boyunda 130kg civarıda ağırlığındayım amacımda eğer deniz korkumu yenebilirsem boğaz yarışına katılmak . 23 yaşındayım ve inşaat müh son sınıf ögrencisiyim ve bu senede ders yüküm oldukca az. bu fırsatıda kullanarak istanbulda bi kulüp yada havuz arıyorum ve tabi yüzme arkadaslarıda arıyorum. Yardımcı olursanız tavsiyelerde ve önerilerde bulunursanız çok sevinirim.
Yukarı Dön
Huseyin View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Huseyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Sep 2009 Saat 4:44pm

Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) yüzücülerinden biri olarak her türlü yardıma açığız, gelip havuzu görebilir ve sorumlu hocayla görüşerek istediğin zaman antrenmanlara başlayabilirsin. Haftada iki antrenmandan toplam 15 antrenman, 300 ytl. Yüzme seviyene göre bir kulvara giriyorsun ve dönemine göre değişmekle birlikte 4-8 kişiyle birlikte yüzüyorsun.
"Hayatın bütün zorluğu çok basit olmasında." M. Cevdet Anday
Yukarı Dön
ermis View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ermis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Sep 2009 Saat 5:05pm
biraz araştırdım ancak sizin söylediğiniz bir kurs programına benziyor ben daha çok antreman yapabileceğim uzun süreli bir yer arıyorum

Düzenleyen ermis - 07 Sep 2009 Saat 5:08pm
Yukarı Dön
oRCa View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı oRCa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Sep 2009 Saat 8:44pm
Havuzu bilmesemde huseyin'in anlattiklarindan ispartadaki GSGM nin havuzuna benzer bir sistemle calistigini anliyorum.
Bu havuz dada antreman yapilabiliyor sahsen ben yapiyorum.
Tempona gore bir kulvara giriyorsun sonrada basliyorsun calismaya. Zaten herkese bir kulvar seklinde havuz bulmak    eger havuz sahibi diilsen zor :) genelde yuzen insanlarda birbirlerine saygi duyduklarindan pek sorun olmuyor herkes calismis oluyor.

Eger yuzmeni gelistirmek veya yardim almak istersende o saatlerde gorevli antrenor araciligi ile antreman programi veya eksikliklerin hakkinda bilgi sahibi olabiliyorsun.
Tabii belli saatler arasinda giris cikis oluyor falan.
Benim gecen kis gittigim ve bu kis da gidecegim havuz bu sekildeydi ben oldukca memnun oldum. Hemde bogazici yarisinin basvurularini soyledigi icin antrenor basvurabilmistim
Yukarı Dön
ermis View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ermis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 12:05am
çok teşekkür ederim ben biraz daha araştırmaya devam edeyim en iyisi
Yukarı Dön
froggy View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı froggy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 9:52am
Selam ermiş, ben  galiba senden bir önce katılan üyeyim :-)
Darüşşafakanın havuzu da fena değil; 25 m kapalı 50 m açık var. yıllık üyelik 1500 tl civarı. Sabah 6:30 akşam 1030 arası açık.  İş çıkış saatlerinde biraz kalabalık oluyor kışın ama diğer saatlerde oldukça rahat
Havuzdaki hocalardan ders de alabilirsin istiyorsan, saati 60 TL ya da 10 luk paket 500 TL
Yukarı Dön
nightcrawler View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı nightcrawler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 10:16am
Meyve veren ağaç öyle değil böyle taşlanır!

Düzenleyen nightcrawler - 22 Nov 2011 Saat 2:43pm
Yukarı Dön
Poseidon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Poseidon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 11:06am
Aslında Nightcrawler haklı, baktığınızda birçok hoca spor akademisinden ve bu işi sadece ek gelir için yapıyor. Hatta daha ileri gidip TSYD'de dahi bu tür olaylarla karşılaştığımı söylemem lazım ancak bunda öğrencinin de etkisi var. Gelip kulvarlarda durarak sohbet eden, sosyalleşen, hoca tavlamaya çalışan ya da ıslanmak isteyenler olunca aldıkları ders de aynı nitelikte oluyor. Zaten yüzme öğretme/geliştirme amacı olmayan hocalar da bizim kulvardan hemen uzaklaşıyor. Eskiden yüzücü olanlar ve kulvardakilerin bu işi sevdiğini görenler ise gerçekten tecrübelerinden birşeyler vermeye çalışıyor. Bizi zorluyor. Çünklü sonuçta yüzme organizasyonlarındaki başarılar onların da başarısı olabiliyor. Tamamıyla etki tepki meselesi. Bu nedenledir ki TSYD'de 1-2 kulvar gerçekten yüzme amaçlıdır. Hüseyin de bu kulvarlar da olduğundan - çocuk kötü şey görmedi - tavsiye etmesi normal.

Antreman için önemli olan kısım zaman. Eğer zaman kısıtlaması var ise elbetteki saatleri belli (TSYD gibi) havuzlar işinize yaramaz. Ancak çalışan olup da yakınlarda bir yer olsun, ya da düzenli hoca eşliği olsun denirse tercih edilebilecek bir yer. Yoksa alternatif her zaman çok.
Herşey suda başladı...
Yukarı Dön
oRCa View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı oRCa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 12:52pm
Evet burdurdaki yuzme havuzunda yuzme kursu acildi hepsi spor akademisi kokenli cocuklar tarafindan verildi ve koca kursa 125 kisi kaydettirdi 1 kisi serbest stillde yuzmeyi basarabildi 2 aylik kurs suresince ki bu kiside gecen seneden ogrenmis. kalan 124 kisi suda cirpinmayi ogrendi. Hani yuzme gecmisim yok spor akademisi gecmisim yokda eminim ben daha iyi ogretirdim en azindan gosterdigim 4 kisinin 4 u de oldukca iyi sekilde yuzuyor ama ben para almadim :)

Bilmediginiz icin olebileceginiz bir spor bu kadar ciddiyetsiz ellerde yazik.

TSYD nin havuzunu bilmiyorum ispartadaki GSGM nin havuzunda ozel ders diye birsey yok gorevli antrenor isterseniz size gosteriyor drilleri istemesseniz de gecip bir kulvarda yuzuyorsunuz.
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 6:00pm
enka da yüzme kursu var özel gitmek isteyen olursa ben varım beraber gideriz
"Deniz den korkmayan denize girmesin!..." Jacques-Yves Cousteau
Yukarı Dön
ermis View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ermis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Sep 2009 Saat 8:47pm
aslında bende enka gibi bi yer arıyorum ama biraz araştırdım halihazırda üye olan birisinden referans istiyorlar biraz karışık gibi orası tam bir anlam veremedim. eğer sizin bilginiz varsa aydınlatabilirseniz sevinirim
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Sep 2009 Saat 1:43am
vallaha ben internetten web sitesini incelediğimde referans istiyorlar ama görüşmeye gittiğimde bana bir referans ver demediler benim evet dememe bakıyorlardı!...Yok artık illa bir referans istiyoruz diyorlarsa gideriz beraber görüşebiliriz yine referans derlerse forumda enka da yüzen arkadaşlar var artık bize referans olsunlar!...umarım olurlar!...
Değil mi? Arkadaşlar!...:)))
"Deniz den korkmayan denize girmesin!..." Jacques-Yves Cousteau
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Share Topic   

Forum Atla Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.