yuzuyoruz.com Ana Sayfa
Ana Sayfa Ana Sayfa > Yüzüyoruz > Forumlar > Antreman Arkadaşı Ara
  Aktif Konular Aktif Konular RSS - Istanbul anadolu yakasında yüzmek ama nasıl?
  FAQ FAQ  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Istanbul anadolu yakasında yüzmek ama nasıl?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Newbie
Newbie
Simge

Durum: Aktif Değil
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ZaGor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Istanbul anadolu yakasında yüzmek ama nasıl?
    Gönderim Zamanı: 07 Oct 2009 Saat 11:29pm
Merhaba, Yaklaşık 15 yıl önce bir kulüpte lisanslı yüzüydüm. Şu an 33 yaşındayım. 1.83 cm boyunda 100 kiloyum ve tekrar düzenli olarak yüzmek istiyorum. (Haftada 2 - 3gün)İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Bir antreman programı çerçevesinde yüzmek için ne yapabilirim? Hangi havuz uygun olur? Bir çalışma grubu bulabilir miyim? Havuz ve havuz dışı antreman programı nasıl ayarlanabilir? Forumu inceledim. Fakat net bir bilgi edinemedim. Bu ve benzer konularda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler...
Yukarı Dön
Cagri View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Cagri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oct 2009 Saat 11:35pm
Önce koşu/yürüyüş ile fazla kiloları azaltırsanız daha iyi olur. Yüzerek kilo vermek zor iş, zayıflayınca da daha verimli yüzersiniz. Akıntıya karşı kürek çekmeye gerek yok. Havuz dışı programlar için de zaten çok erken. Hele bir teknik otursun, kondüsyon kazanın. Ondan sonra çok lazımsa kara antremanı yaparsınız. Ama onun da çok bir lüzumu ve çoğunlukla yararı yok. Ancak hafif lastik çalışmaları vs iyi geliyor..
Bir senkronize yüzücü boğulursa takım arkadaşları da boğulur mu?
Yukarı Dön
ZaGor View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı ZaGor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oct 2009 Saat 11:41pm
Orjinalini yazan: ZaGor ZaGor Yazdı:

Merhaba, Yaklaşık 15 yıl önce bir kulüpte lisanslı yüzüydüm. Şu an 33 yaşındayım. 1.83 cm boyunda 100 kiloyum ve tekrar düzenli olarak yüzmek istiyorum. (Haftada 2 - 3gün)İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Bir antreman programı çerçevesinde yüzmek için ne yapabilirim? Hangi havuz uygun olur? Bir çalışma grubu bulabilir miyim? Havuz ve havuz dışı antreman programı nasıl ayarlanabilir? Forumu inceledim. Fakat net bir bilgi edinemedim. Bu ve benzer konularda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler...
Buna çalışan biri olduğumu eklemek istedim. Çünkü bana en yakın yer olan yeditepe üniversitesinin havuzu 19:00 - 19:30 gibi kapandığı için yararlanamamaktayım. Hafta içi 21:00 - 22:00'ye kadar açık olması çok iyi olurdu.
Yukarı Dön
amadeus! View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı amadeus! Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oct 2009 Saat 7:26pm
Zagor, öncelikle ismini çok beğendiğimi söylemeliyim, en sevdiğim kahraman sensin. Her şeyden önce kıyafetini değiştirip mayo giymelisin ve baltanı havuzun kenarına bırakmalısın. LOL
Bence FB'nin havuzuna bir bak. Yüzmeye başlamak için kilo falan vermene bence gerek yok (Çağrı kusura bakma).
FB'nin havuzu olamıyorsa GS'ın havuzuna bir bak. Bunlardan birine kapağı atarsan harika bir ortama girmiş olursun. Orada seni doğru yönlendirirler zaten, birkaç ders de al ama. Bilgilendirmeye devam et. Hoş geldin. 
Yukarı Dön
Wharekauhau View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı Wharekauhau Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2010 Saat 12:24am
yeditepe üniversitesi havuzu haftaiçi 8 e kadar haftasonu 5 e kadar açık.belki bu bilgi lazım olur.

bu da ilk mesajım olsun :)
Yukarı Dön
humanistanbul View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı humanistanbul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mar 2010 Saat 11:28pm
Kayisdagi bolgesi mi? Ben Kartal'da yuzuyorum, IBB'nin tesisi, cok guzel 50m. Havuz, Fakat sinirli saatlerde faydalanabiliyor kadinlar. Daha esnek saatleri olan bir yer bakmiyor degilim.
Yukarı Dön
apple View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı apple Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Apr 2010 Saat 8:29pm

Merhaba, Kartalda Ahmet Şimşek Kolejinin kapalı havuzu var. Oraya giden bir tanıdığım vardı, memnundu.

yüzüyorum, öyleyse varım.
Yukarı Dön
orfoz View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı orfoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 11:49pm
      Merhabalar
      Bende avrupa yakasında oturuyorum, tekniğimle ilgili sorunlarım var ancak iyi bir hoca yada yer tavsiye edebilir misiniz?Gittiğim havuzdaki hocayla konuştuğumda bana çok fazla yoğun olduklarını ve birebir ilgilenemeyeceklerini söylediler.
      Teşekkürler...

Düzenleyen orfoz - 17 May 2011 Saat 11:50pm
Yukarı Dön
nightcrawler View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı nightcrawler Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 May 2011 Saat 10:53am
Meyve veren ağaç öyle değil böyle taşlanır!

Düzenleyen nightcrawler - 22 Nov 2011 Saat 2:40pm
Yukarı Dön
LEYLA HAN View Drop Down
Newbie
Newbie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı LEYLA HAN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Jun 2011 Saat 11:22am
Merhabalar,

Anadolu Yakasında bildiğim yerleri hemen yazıyorum.. GSGM Burhan Felek Yüzme Havuzu (Zeynep-Kamil'de, benim devam ettiğim tesis) Hemen yanında Galatasaray Yüzme Havuzu var.. Ümraniye-Çakmak'ta ise İ.B.B. Tesisleri var. Ben ilk önce oraya gitmiştim, ön kayıt olmuştum bundan 5 ay önce.. Fakat halen sıra gelmedi :) Aslında direkt olarak Burhan Felek'e gidecektim ama o dönemlerde tadilat vardı tesiste.. İ.B.B. nin durumu evlere şenlik yani..
YÜZEN MEMELİ
Yukarı Dön
acemicem View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı acemicem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Jun 2011 Saat 12:08pm
Selam Zagor,
Sen hepsini bırak Emirgan a gelEmbarrassed Havuz dışı antrenmanlarını burada yapabilirsin!...Hem parkuru da öğrenmiş olursun.
Saygılarımla
"Deniz den korkmayan denize girmesin!..." Jacques-Yves Cousteau
Yukarı Dön
masmavilik. View Drop Down
Groupie
Groupie
Simge

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Alıntı masmavilik. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Jul 2011 Saat 3:40pm
benimde anadolu yakasında idealtepe tarafında bir kapalı havuz tavsiyesine ihtiyacım var taşındım ve havuzsuz kaldım:((
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Share Topic   

Forum Atla Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.17
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.